جراحی بینی گوشتی

۶ شهریور ۱۳۹۵
عمل بینی admin
جراحی بینی گوشتی

بینی گوشتی چیست ؟

ساختمان بینی شامل پوست زیر جلد غضروف و استخوان می باشد. دو سوم تحتانی غضروف و یک سوم فوقانی استخوان است . بعضی از مراجعین که نوک بینی بزرگی دارند فکر می کنند بینی گوشتی است در حالی که علت می تواند بزرگی غضروفهای نوک بینی باشد که قابل اصلاح است و قضاوت در این مورد با جراح است .
در بینی گوشتی (thick skin) پوست ضخیم است سطح آن اغلب ناهموار ومنافذ آن باز است و بافت زیر جلد زیاد است اما در اغلب موارد این نوع بینی ها را هم می شود جراحی کرد اما توقعات بیمار باید کمتر باشد و در مواردی که پوست خیلی ضخیم است جراحی نباید انجام شود و مراجعه کننده نباید اصرار به جراحی داشته باشد. بدیهی است پوست خیلی ضخیم بعد از جراحی خوب جمع نمی شود و نیز اجازه نمی دهد هنرمندی جراح و چیدمانی که در زیر پوست ضخیم انجام داده است به خوبی دیده شود.

پوست ضخیم چطور روی جراحی بینی گوشتی تاثیر می گذارد؟

از آنجایی که ساختمان بینی از پوست ،غضروف و استخوان تشکیل شده است ،استخوان و غضروف یک چهارچوب را برای بینی می سازد بنابراین می توان گفت پوست بینی به نوعی نقش یک کاور را دارد که بر روی این ساختار قرار می گیرد .وقتی که پوست بینی ضخیم باشد دیدن ساختاری که در زیر پوست قرار گرفته است بسیار مشکل است .در نتیجه ،بینی هایی که پوست ضخیمی دارند معمولا زاویه و محیط نامشخص تری دارند و برای جراح مشکل تر است که بتواند ساختار بینی را بهبود دهد.معمولا پیوند عضروف نیز برای بهبود ساختار و زاویه دار کردن بینی به کار می رود تا زیبایی ظاهر بینی را بیشتر کند.البته یک مزیت هم برای پوست های ضخیم وجود دارد و آن هم این است که عیوب جزیی زیر پوست ضخیم محو می شود و خودش را نشان نمی دهد.

مدت زمان بهبود پس از جراحی بینی گوشتی

متاسفانه یکی دیگر از جنبه های منفی پوست ضخیم مدت زمان بهبود بعد از عمل جراحی است . در حالی که جدول زمانی اولیه فرقی با بقیه انواع بینی ندارد و بیماران می توانند بعد بعد از دو هفته به کار خود برگردند . اما ورم بینی برای پوست های ضخیم ممکن است خیلی بیشتر از پوست های نازک طول بکشد.بیمارانی که پوست ضخیمی دارند باید زمان بیشتری را برای مشاهده نتیجه ی نهایی منتظر بمانند .

رسیدن به موفقیت

جراحی بینی به دلیل پیچیدگی می تواند مشکلات زیادی به همراه داشته باشد به خصوص برای بینی های گوشتی که پوست های ضخیمی دارند .بنابراین ممکن است پیدا کردن جراحی که تفاوت های ظریف بینی های مختلف را بشناسد کار ساده ای نباشد.بیماران باید مراقب باشند که فقط با جراحان با تجربه و متخصصی مشاوره کنند که سابقه ی زیادی در انجام این گونه جراحی ها داشته اند.

نکته مهم : نتیجه جراحی در بینی گوشتی به مهارت وتجربه جراح بستگی دارد و امروز با بکارگیریهای تکنیکهای مدرن جراحی و تقویت اسکلت غضروفی نتیجه جراحی خوب است.


برچسب ها