لیفت ابرو و پیشانی

۳۰ شهریور ۱۳۹۵
جراحی زیبایی admin
لیفت ابرو و پیشانی

لیفت ابرو یا پیشانی اثر جاذبه و جمع شدن بافت نرم پیشانی را معکوس می کند تا بتواند ظاهر جوان تری را برای پوست پیشانی ، پلک بالا و ابروها ایجاد کند .روش های مختلفی برای بالا بردن ابروها وجود دارد که عبارتند از برش هایی با طول های مختلف در نقاط مختلف و گاهی اوقات استفاده از آندوسکوپ.

بطور طبیعی لبه جانبی ابروی خانم ها باید حالت کمانی داشته باشد و بالاتر از حدقه چشم قرار گیرد اما در آقایان گوشه بیرونی ابروها در سطح حدقه چشم می باشد. افتادن و بد حالت شدن ابرو ها هنگامی که پا به سن می گذاریم یک اتفاق شایع است .اگر افتادن ابرو حالت چهره ی شما را به هم ریخته است ،لیفت ابرو یک روش اثبات شده برای جوانسازی یک سوم بالایی صورت شما به حساب می آید .هر ساله هزاران نفر جراحی لیفت ابرو را با موفقیت انجام می دهند و از نتایج آن خشنود می شوند.

جراحی لیفت ابرو چگونه انجام می شود ؟

brow-lift-and-forehead-1

جراحی لیفت ابرو از از تکنیک ها ی باز به تکنیک های پیچیده تر با یک برش کوچک و روش آندوسکوپی تکامل یافته است .برش لیفت ابرو معمولا در زیر پوست سر ایجاد می شود اما گاهی اوقات این برش در پیشانی یا پلک بالا زده می شود .

 • لیفت ابرو با روش باز : جراح شما یک برش بلند در امتداد پیشانی شما ایجاد می کند. این برش هم می تواند در محل رویش مو ایجاد شود هم در یکی از چین های پیشانی. سپس ماهیچه ها را شل کرده و چربی های اضافه و همه ی پوست های اضافه را حذف می کند سپس پوست باقی مانده را به سمت پایین می کشد و ابرو را در محل جدید بخیه می زند.
 • لیفت ابرو با روش آندوسکوپی : جراح شما یک اندوسکوپ (یک لوله ی باریک که سر آن چراغ و دوربین نصب شده است) را از طریق چند برش کوچک وارد سر شما می کند .این کار به جراح شما اجازه می دهد تا ساختمان های مختلف داخلی پیشانی را ببیند و بر روی آن کار کند .در روش اندوسکوپی برش های خیلی کوچکی ایجاد می شود اما این روش برای همه افراد به یک اندازه سودمند نیست .
 • لیفت ابرو با روش برش محدود : این روش که ترکیبی از دو روش قبلی است ،یک روش غیر آندوسکوپی با برش های محدود می باشد.روش برش محدود از یک قسمت کوچک از برش های انتهایی روش باز استفاده می کند تا قسمت بیرونی ابرو را با استفاده از دید مستقیم بدون استفاده از آندوسکوپ بالا ببرد .زخم های ناشی از برش در محل رویش مو پنهان می شود حتی در افرادی که محل رویش مو در آنها کم پشت شده است (البته لیفت ابرو و پیشانی برای افرادی که سر آنها تاس است مشکل تر از افراد دیگر است ). این جراحی می تواند چین و چروک های اطراف چشم را از بین ببرد در حالی که قسمت مرکزی ابرو را مورد پردازش قرار نمی دهد .از آنجایی که بیشتر جراحی های پیشانی به همراه جراحی پلک بالا انجام می شود ،از برش پلک بالایی برای کامل کردن جراحی لیفت پیشانی استفاده می شود بدین طریق که اخم پیشانی بین ابروها درمان شده و قسمت داخلی ابروها بالا برده می شود.

اینکه کدام یک از انواع لیفت ابرو برای شما مناسب است به مشخصات صورت و اولویت های زیبایی شناسی شما بستگی دارد .هدف جراح و دستیارانش کمک برای رسیدن به زیباترین و طبیعی ترین نتایج به همراه تجربه ی یک جراحی ساده و راحت برای شما می باشد .

دستورات قبل از عمل:

 1. شب قبل از عمل دوش بگیرید
 2. نیاز به تراشیدن موی سر نمی باشد
 3. هشت ساعت قبل از عمل ناشتا باشید
 4. آزمایش و سایر مدارک پزشکی را با خود بیاورید
 5. آسپرین ۳-۲ هفته قبل از عمل قطع شود

دستورات بعد از عمل:

 1. از کمپرس یخ به مدت ۳۶ ساعت بطور متناوب استفاده شود
 2. زیر سر و شانه بالا باشد و حالت نشسته بخوابید
 3. روز سوم دوش بگیرید و موی خود را با شامپو شستشو دهید
 4. به مدت ۵ روز هر شش ساعت سفالکسین میل کنید
 5. تا یک ماه از رنگ مو استفاده نکنید
 6. تا سه هفته هر شب از هدبند استفاده کنید

مزایای لیفت ابرو و پیشانی

 • محل برش دیده نمی شود
 • نیاز به تراشیدن مو نمی باشد
 • ماندگاری خوبی دارد
 • روش جراحی موثر و مفیدی است

سوالات رایج:

 1. مدت استراحت بعد از عمل؟ یک هفته کافی می باشد
 2. ماندگاری این عمل چقدر است؟ بسته به جنس پوست متفاوت است اما حدود ۱۰ سال ماندگاری دارد
 3. عوارض این عمل  کدام است؟ کبودی ٬  بی حسی ٬  دیده شدن محل برش ها که اغلب از بین می رود
 4. درمان چروکهای پیشانی و خط اخم بدون افتادگی ابرو کدام است؟ در این حالت تزریق بوتاکس کافی است
 5. آیا جراحی لیفت برای مردها هم مفید است؟ بلی

 

Save

Save

Save


برچسب ها